You are currently viewing חוגגים 600 תרומות דם של משפחת גלרנטר
משפחת גלרנטר וצוות בנק הדם

חוגגים 600 תרומות דם של משפחת גלרנטר

משה גלרנטר, איך בכלל מתחילים לתאר את האיש ופועלו?

אז נתחיל באשתו, נחמה, שלדברי משה היא הרוח החייה במשפחה בכל הקשור לפעילויות התנדבותיות.
משה, בן ה-75, החל לתרום דם בשנת 1988 ותרם 305 מנות דם ומרכיבי דם עד שנאלץ להפסיק לתרום מסיבה בריאותית.

משה, כלכלן במקצועו, תורם דם קבוע וחבר בארגון תורמי דם בישראל, גייס גם את שאר בני משפחתו למטרה החשובה של תרומות הדם.

הגיעו לתרום את התרומה המשפחתית ה-600
הגיעו לתרום את התרומה המשפחתית ה-600

לכבוד תרומת הדם ה-600  של משפחת גלרנטר הגיעו ב-4/6/2020, בני המשפחה למרכז שירותי הדם של מד"א בתל השומר, שם נערך טקס קצר לכבודם.
הפעם תרמו בנו – פיני גלרנטר, נכדתו – אביה גלרנטר, וחזי קורן סבא של אביה.

משה קובע תורים לתורמי פלסמה
משה קובע תורים לתורמי פלסמה

משה מתנדב קבוע בשירותי הדם של מד"א ופעיל במיוחד ביחידת הפלסמה והפראזיס בזימון תורמים ליחידה.
ביוני 2015 חגג משה את יום הולדתו ה-70 בשירותי הדם של מד"א ע"י מתן תרומתו ה-300!

בין יתר פעילויותיו מקדיש משה גלרנטר, כבר למעלה מ-40 שנה, את מיטב זמנו ומרצו להכנת נערים חילונים לבר המצווה. רבים מהם שומרים על קשר איתו ועם היהדות.
בין תלמידיו היו גם בניו של ח"כ יוסי שריד וכן בניהם של אורנה ומשה דץ ורבים אחרים.
משה מספר על כך בסרטון הזה:

לרגל תרומת הדם ה- 600 התארחו משה ונכדתו אביה באולפן "העולם הבוקר" של רשת 13 אצל אברי גלעד וטלי מץ וסיפרו על החוויות מהאירוע ובכלל על איך מגיעים ל-600 תרומות דם במשפחה אחת.

מנהלת שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער, שנכחה באירוע הנוכחי לרגל תרומת ה-600 של המשפחה, אמרה על משה בשנת 2015 עת הגיע לתרום את תרומתו ה-300:

"משה הוא דוגמה לנתינה טהורה להצלת חייהם של אנשים רבים שזקוקים לטיפול במנות דם ובלעדיהם לא יחיו. הדבר המיוחד ביותר הוא שביום הולדתו הוא לא מקבל מתנות אלא בא ונותן מתנה – תורם מנת דם בפעם ה-300. כל זאת בנוסף להתנדבותו בארגון תורמי הדם והתנדבותו להסברה ולחינוך הנוער בבתי הספר על חשיבות תרומות הדם. זה מדהים בעיני ונוגע ללב"

באירוע השנה אמרה פרופ' שנער:

“משה נמנה עם האנשים הטובים והמיוחדים ביותר שפגשנו. אדם שכל כולו נתינה לזולת, שנותן דוגמא אישית למשפחתו ולרבים מחבריו ועוסק כל הזמן בהצלת חיים. מאות מנות הדם שתרמו כל בני המשפחה אפשרו לנו, בשירותי הדם של מד”א, לסייע ל-1,800 מטופלים ברחבי הארץ אשר נזקקו לעירויי דם להצלת חייהם. בעת משבר הקורונה, החשיבות לתרומת פלסמה הפכה משמעותית במיוחד, במטרה לסייע בטיפול לחולים קשים וכדי להתכונן ולהיערך לגל הבא. ד”ר קרל לנדשטיינר, אשר גילה את סוגי הדם ובכך זכה שיום הולדתו יצוין ברחבי העולם ביום תרומת הדם, היה בוודאי שמח לדעת שיש אנשים מיוחדים כמו משפחת גלרנטר”.

פרופ' אילת שנער עם נחמה ומשה גלרנטר
פרופ' אילת שנער עם נחמה ומשה גלרנטר

גם מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר בדבריו באותו אירוע בשנת 2015:

"אומרים שכל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו. במקרה של משה אפשר לומר שהוא הציל עולמות רבים ואני מקווה שעוד רבים ילכו בדרכו של משה. לתרומות הדם חשיבות מכרעת במשימת הצלת החיים וככל שיותר אנשים יבואו ויתרמו דם כך נוכל להציל יותר חיים במדינת ישראל. אני מאחל למשה הרבה בריאות ושיזכה לעוד שנים רבות ומאושרות בהם ימשיך לתרום דם יחד עם כל משפחתו. בשם ארגון מגן דוד אדום אני מודה למשה על תרומתו הגדולה להצלת חייהם של אנשים רבים במדינת ישראל"

בני המשפחה תורמים
בני המשפחה תורמים

ביקשנו ממשה שיספר לנו על חוויותיו מיום ההתרמה ה-600:

"זו היתה חוויה בלתי נשכחת, ארוע מרגש מאוד. זו היתה הפעם הראשונה מאז פרוץ הקורונה שנפגשנו כל בני המשפחה יחד. 
אנחנו 7 אנשים שתרמו יחד 600 תרומות. בני נתי תרם כ- 120 תרומות, בני פיני כ-70, ישראל בני 51, בני חגי 49 ונכדיי, אלעד 9 תרומות ואביה תרמה את תרומתה השנייה בגיל 17.5.
אצל כולם זה בא מיוזמתם מדוגמא אישית והתמדה."

מוסיף משה ומספר:

“עד גיל 73 תרמתי באופן קבוע מאז שנות ה-80. לצערי, בשל אירוע לבבי ובעיות סוכר לא מתאפשר לי לתרום יותר. למרות זאת, מצאתי דרך נוספת לעזור למד”א ובמשבר הקורונה התנדבתי בארגון וגייסתי תורמי דם נוספים. אני מרגיש שעשיתי את שלי – הצלחתי לחנך את הדור הבא וכעת נכדיי תורמים מיוזמתם וברצון רב.”

“התחלתי לתרום באופן קבוע כשסיפרו לי על תינוק שזקוק לתרומת דם דחופה. הסיפור מאוד ריגש אותי ומיד רצתי לתרום. השבוע הנכדה הצעירה שלי תרמה את מנת הדם הראשונה שלה, שסימלה 600 מנות דם הרשומות על משפחת גלרנטר. זה סמליות מרגשת של המשך הדורות ורציפות הנתינה”.

“לשמחתי, אין במשפחה מישהו שחושש ממחטים. אני מודה לאלוהים שהוביל אותי לעשייה הזו ואני אסיר תודה שזכיתי לסייע. הכי חשוב לי שהילדים שלי ודור ההמשך, הנכדים, הלכו בדרכי ותורמים ללא הפסקה. כל אחד מהם תרם עשרות מנות דם והם לא מתכוונים לעצור. אני רואה בתרומה ערך עליון ומקווה שהסיפור שלי ישמש דוגמא לאחרים”

אביה בת ה-17.5 הוסיפה שהיה מרגש מאוד והיא הרגישה שהיא חלק ממשהו גדול וחשוב שתורם להרבה אנשים ומציל חיים.

משה, אתה ומשפחתך מהווים דוגמא ומופת לכל בית בישראל בפועלכם ובתרומכם.

שאו ברכה.

אהבתם? שתפו בבקשה

כתיבת תגובה