מיכל נבט מרגוליס מארגנת זו השנה החמישית, התרמת דם לזכר אִמָה.
לפניכם סיפורה של מיכל על אירוע ההתרמה הזה.

שרה מרגוליס הינה אימי. היא חלתה במחלת הסרטן ב- 2012, נונן הוצ'קינס לימפומה. במהלך הטיפולים שלה חווינו את כמות מנות הדם שמקבלים חולי סרטן.

במהלך התרמת מח העצם אצלה נחשפנו לעוד שלב – ממש מבקשים מכל משפחה לארגן תורמים של טסיות דם ושל מנות דם. כי אם יש תורם יחיד שעושה את זה, מנת הטסיות יותר איכותית.

ואז גילינו באופן כללי את המחסור האדיר שיש במנות דם בישראל, מכל הסוגים, בפרט בקיץ – כי אנשים לא נמצאים במקומות עבודה לתרום, כי אנשים מסתובבים בקניונים אבל לא יעצרו לתרום דם כי הם עם הילדים ועוד סיבות.

בקיץ 2014 חגגתי 32 ואירגנו התרמת דם בבנק הדם של מגן דוד בתל השומר (שמסתבר שזה בנק דם נפרד בתל השומר ויש מערכי דם שונים, של בתי החולים ושל מד"א).

התרמת הדם אז הייתה בסימן של 32 = לב בגימטריה, וכל מי שבא לתרום קיבל צ'ופרים בצורת לב וארוחת בוקר מפנקת. כמובן שהרבה מהתורמים היו חברים שלי אימי שבאו לתרום עבורה.

פחות מחודש ימים אחרי זה לצערי אימי נפטרה מתגובה אלרגית נדירה למנת טסיות דם (אחד ממרכיבי הדם) – כשל מערכות תוך 3-4 שעות והיא לא הייתה עימנו.

מאז, מידי שנה אנחנו מקדישים לה את התרמת הדם. כי היא הייתה אדם של עשיה וקהילה. ורצינו להוציא מהצער משהו חיובי,

עד לפני שנה היינו מעמידים את עמדת הפינוקים רק בתל השומר והגענו לכ-30 תורמים (מתוך כ40-50 שמגיעים אבל מגלים שלא כולם יכולים לתרום).

שנה שעברה העמדנו בפעם הראשונה עמדה באשקלון, בקהילת נצח ישראל, והגיעו עוד 25 תורמים.

איני מגיעה מהתחום, אני בכלל אגרונומית. נכנסתי לזה בגלל אימי וכי נחשפתי לעולם הזה. אז מידי שנה בחודש יוני אני מתחילה עם פרסום פוסטים, פתיחת אירוע, שליחת וואטסאפים, ובתקווה שכמה שיותר אנשים יגיעו. והמטרה השנה להעלות את החשיפה באמצעות התקשורת כדי להביא לכמות גדולה יותר של אנשים שיבואו לתרום.

עד כאן סיפורה של מיכל.
לפניכם מקבץ תמונות מאירוע ההתרמה המרגש שחל בתאריך 23/7/2019

אהבתם? שתפו בבקשה

כתיבת תגובה